گلچینی از گزینگویهها – شاهین کلانتری

بیست سال بعد بیشتر به خاطر کارهای نکرده ناراحت می شوید تا کارهایی که انجام داده اید. دستت را روی قلبم بگذار و با دوستت دارمی ساده تپیدنش را تا ابد تضمین کن ! دنیای زیبای درونتان را با فکر کردن به اشتباهات دیگران به جهنم تبدیل نکنید؛ لبخند بزنید و ببخشید! هیچ چیزی به اندازۀ خوب گوش کردن به صحبتهای یک نفر، باعث ایجاد انگیزه در او نمیشود. گوش دادن به صحبتهای دیگران، نشاندهندۀ اوج احترام شما به طرف مقابل است. یک طرح خوب که بتوانی آن را همین الان اجرا کنی، بسیار بهتر از یک طرح فوقالعاده است که هفتۀ بعد انجام شود.

ما نمیتوانیم کارهای بزرگی را روی کره خاکی انجام دهیم اما میتوانیم کارهای کوچک را با عشقی بزرگ انجام دهیم. در این مطلب انواع جملات آموزنده کوتاه با انواع متن های جالب و زیبا را مطالعه کردید که امیدواریم این متن ها مورد توجه شما همراهان عزیز و گرامی قرار بگیرند. نصف اشتباهاتمان ناشی از این است که وقتی باید فکر کنیم، احساس میکنیم و وقتی که باید احساس کنیم، فکر میکنیم. زندگی در صدفِ خویش گُهَر ساختن است… آلودگی اصلی نه در بیرون و در ظاهر، بلکه در درون و دل است!

وجه مشترک آدمها وقتکشی است. فرق بین عشق و دوست داشتن این است! زیر این همان چیزی است کخ زندگی از آن تشکیل شده است. تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر افراد عالی است . ترسوها توانایی ابراز عشق ندارند، این قابلیت منحصر به فرد افراد شجاع است. زیرا افراد کمی در خودشان همراه خوبی مییابند. تنها کثافتی که با شستن پاک نمیشود، حسد و خباثت باطنی است که قلب را مثل پیه در میان میگیرد! زمان حال همیشه باعث یادش بخیر زمان گذشته بوده است.

زمان بیشتری را برای بحث کردن در مورد این که یک انسان خوب چه ویژگیهایی باید داشته باشد، هدر ندهید. زمان را نمیتوان به کسی داد. کسی دوست ندارد بنویسد، اما همه دوست دارند نویسنده باشند. برف را دوست دارم چون فقط با برف می شود آدمی ساخت که هم درونش سفید باشد و هم بیرونش..! و اگر حق با شما نیست، هیـچ حقی برای عصبانی بودن ندارید … زندگی یک مسابقه و رقابت نیست پس دلیلی هم برای مقایسه خودت با دیگران وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید