گلچینی از گزینگویهها – شاهین کلانتری

بسته به تعداد فعل و فاعلهای موجود در شبه جمله جملات ساده مختلفی وجود دارد. هیچ دستی نمیتواند کاری کند که عقربههای ساعت به عقب بازگردند. عقب عقب نمیشود رو به آینده رفت. بزرگترین هدیهای که میتوانید به یک فرد بدهید، زمان است زیرا وقتی زمان خود را میدهید، در واقع بخشی از زندگیتان که دیگر باز نخواهد گشت را در اختیار فرد مقابل میگذارید. در مورد کسانی که زمان خود را با آنها میگذرانید، هوشیار باشید زیرا زمان هدر رفته بدتر از پول از دست رفته است. ” آمده ام که با زندگی کردن قیمت پیدا کنم …

بسیاری از افعال طولانی و مرکب متأثر از نثر اداری است که از دوران قاجار رواج یافته و به مرور زمان در فارسی امروز هم راه پیدا کرده است. شما هیچکاه برای هیچ کاری زمان پیدا نخواهید کرد. شما نمیتوانید مالک آن شوید اما میتوانید از آن استفاده کنید. انسان فقط مجری این تکامل است، نه خالق و آفریننده آن.

در این مطلب انواع جملات آموزنده کوتاه با انواع متن های جالب و زیبا را مطالعه کردید که امیدواریم این متن ها مورد توجه شما همراهان عزیز و گرامی قرار بگیرند. جملات کوتاه موثرترند. شما برای تاثیرگذاری لازم نیست جملات بلند بنویسید. چه رمان بنویسید یا داستان کوتاه یا یک مقاله علمی، میتوانید نوشته خود را با آوردن جملات کوتاه قابل درکتر کنید.

یا باید خود را با زمانی که در اختیار داریم، تنظیم کنیم؟ گاهش اوقات آنقدر در کار و زندگی روزمره غرق می شویم که نزدیک ترین افراد اطراف مان را فراموش می کنیم. زندگی را به ما دادهاند تا خرج کنیم، نه آنکه پساندازش کنیم. هر دقیقه از زندگی ما یا در حال کمک کردن یا آسیب رساندن به پیروزی که در زندگی به دنبالش هستیم، میگذرد. جوانان اصولاً خواهان ادغام در جمع هستند، در جمع تروریستها، یا در جمع افرادی که دانش دارند. به این مفهوم در نوشتن دقت کنید. به حرفی که میخواهید بزنید فکر کنید. زمانی را صرف کنکاش و تعمق کنید.

دیدگاهتان را بنویسید