گلچینی از گزینگویهها – شاهین کلانتری

فرق بین عشق و دوست داشتن این است! رئیس دولت اصلاحات همچنین در صفحه اینستاگرامش به مرور خاطرات خوب گذشته با تیم ملی فوتبال ایران پرداخته و با انتشار تصویری از حضورش در بین بازیکنان ملیپوش نوشته است: «روزهاى نهچندان دور. روایتِ منجر به ثبت آن تصویر هم یکی دیگر از دلایلی است که علاقه خاتمی به فوتبال را نشان میدهد؛ خرداد 1384 و پیش از بازی تیم ملی با کرهشمالی بود که محمد خاتمی برای اولینبار سر تمرین بازیکنان تیم ملی حاضر شد تا به آنها روحیه دهد. او عکسی هم به یادگار با بازیکنان تیم ملی گرفت که بعدها بازتاب زیادی داشت.

البته توجه ویژه خاتمی به فوتبال را بعدها محمد دادکان، رئیس اسبق فدراسیون فوتبال ایران تأیید کرد. آقای خاتمی به من گفتند در آلمان صدراعظم این كشور برای من دست زد و گفت فوتبال ایران در رده پانزدهم جهان است، اما آلمان هفدهم است! برای دوست داشتن وقت لازم است، اما برای نفرت، گاهی فقط یک حادثه یا یک ثانیه کافی است. و اگر حق با شما نیست، هیـچ حقی برای عصبانی بودن ندارید … ما امروز برای شما جملات کوتاه و زیبایی در مورد مسائل مختلف قرار داده ایم که شما می توانید این متن زیبا را در ادامه مطلب پیدا کنید.

برف را دوست دارم چون فقط با برف می شود آدمی ساخت که هم درونش سفید باشد و هم بیرونش..! همواره دیدن یک جمله دلنشین و زیبا می تواند هم به خود ما در مورد زندگی انگیزه دهد و هم فرستادن آن برای کسانی که دوستشان داریم مثل مادر می تواند باعث آرامش آنها نیز شود. یک روش خوب برای درک تأثیرات یک جمله کوتاه شده این است که جمله را با اضافه کردن کلمات حذف شده، و مقایسه نسخه توسعه یافته با نسخه کوتاه شده، بررسی کنید. در مثال بالا، جملههای معترضه را از داخل جمله اصلی بیرون کشیده و پیش از آن آورده ایم.

حال با مرور بخشی از اتفاقات فوتبالی که ردپایی از محمد خاتمی در آن به جا مانده، طبیعی است که فوتبال برای او جایگاه قابلی داشته باشد. خوشبخت کسی نیست که مشکلی ندارد بلکه کسی است که با مشکلاتش مشکلی ندارد. دنیای زیبای درونتان را با فکر کردن به اشتباهات دیگران به جهنم تبدیل نکنید؛ لبخند بزنید و ببخشید!

دیدگاهتان را بنویسید