گسترده شدن سفره شله مشهدی برای زائران رضوی – وبلاگ اقامت 24

اما اگر مشهدی نیستید بد نیست در سرویس آشپزی طرز تهیه شله مشهدی به عنوان مشهورترین غذای نذری محرم مشهدیها و یک غذای نونی خوشمزه برای ناهار و شام را در مجله کوروش بخوانید. این غذا شباهت زیادی به آش، قیمه و حلیم دارد، در حالی که هیچ یک از آنها نیست. آش شله غذای معروف مشهد است که مشهدی ها بیشتر در ماه محرم این آش نذری را که ظاهری شبیه به حلیم دارد می پزند و روی آن را خورشت قیمه می ریزند. از ویژگیهای جالب شله مشهدی این است که روی آن خورش قیمه ریخته میشود.

شله، یکی دیگر از غذاهای سنتی مشهد است که به دلیل به کاربردن انواع حبوبات در پخت آن، ارزش غذایی بسیار بالایی دارد. یتیمچه یکی از غذاهای سریع پخت، ارزان و خوشمزهی ایرانی است که در شهرهای مختلف به روشهای متفاوتی طبخ میشود. این خوراکی لذیذ که ۸ غذاهای سنتی مشهد را میتوان در دستهی شیرینیها هم قراردارد، با این حال به دلیل وجود برنج در آن ترجیح دادیم در این مطلب به معرفیاش بپردازیم. یتیمچهی مدنظر ما در این مطلب یکی از غذاهای سنتی نیشابور به شمار میرود. شیشلیک نوعی کباب و یکی از غذاهای گران قیمت و سنتی در کشورهای ایران،شوروی سابق، مغولستان و بخشهایی از اروپای مرکزی محسوب میشود.

حتی در برخی از شهرها سیبزمینی یکی از مواد اولیه آن محسوب میشود. برای لذیذ تر شدن این آش بهتر است که از قلم گوساله نیز استفاده شود. این غذا به حدی پر طرفدار و خوشمزه است که در نقاط زیادی از ایران، رستورانهایی به همین نام تاسیس شدهاند و این نوع کباب را با روش طبخ مخصوص شهر شاندیز به دست مشتریان میرسانند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که مسافر شهری بودید و ترجیح داده اید به جای کباب و جوجه همیشگی تنوعی به وعده غذایی خود داده و غذای محلی آن شهر را تجربه کنید.جالب است بدانید این غذاهای محلی بواسطه مواد اولیه ای که در هر استان وجود دارند شکل گرفته اند و بسته به وجود مواد اولیه غذای هر استان از استان دیگر متفاوت است.

شما در حال مطالعه آموزش طرز تهیه آش شله مشهدی هستید و ما قصد داریم تا شما را در ابتدا با عناصر تشکیل دهنده شله مشهدی آشنا کرده و در ادامه با نکاتی که می تواند به شما کمک کند تا این آش شله را به روش حرفه ای تهیه نمایید شرح دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید