چطور جملات کوتاهتری بنویسیم؟

یکی این است که هیچ چیزی معجزه نیست . یکی از بدترین معضلات معرفت شناختی مطالعه و دنیای اندیشه و مطالعات که اغلب به آن بی توجه هستیم، یا بدتر ، آن را مفید و مناسب تلقی می کنیم؛ مطالعه جملات قصار و کوتاه از بزرگان است.البته مطالعه این جملات کوتاه صرفا مضر نیست،اما اشکال وقتیست که مخاطب آنها مطالعه دیگری ازآثار اشخاص ،آرا و نظراتشان ندارد.مشکل دیگر نیز عدم تبیین نظر و رای نویسنده است. چه اسارت بی افتخاری است در بند حرف این و آن بودن . آن چه می گوییم در حقیقت فكری است كه بیان می شود.

تنها چیزی که خرجی ندارد جاری شدن در ذهن دیگران است . امید یعنی آرزو کنیم چیزی اتفاق بیفتد ! این یعنی نسبیت . از طریق ارسال نظر دیدگاهتان درباره این جملات را با ما درمیان بگذارید. ما در این مطلب نمونه ای از بهترین جملات کوتاه و تاثیرگذار از بزرگان را برایتان گردآوری کرده ایم که در ادامه خواهید خواند . مثلا ما بارها شاهد بوده ایم که کسی کل شناخت خود از یک اندیشمند را محدود به تک جمله ی مشهور آن می کند.برای مثال وقتی صحبت از فلسفه دکارت می شود، شخص بدون شناخت کامل آرای او تنها گفته اجمالی و مبهم او یعنی “می اندیشم پس هستم” را بیان کرده و وانمود می کند او را می شناسد.یا بطور اجمالی برخی از آرای او را مطالعه کرده و سپس با پیشفرض اینکه مخالف یا موافق اوست، به کلی او را مردود یا مقبول می یابد.

شجاعت یعنی اینکه باعث شویم چیزی اتفاق بیفتد . پسر :چون تو چیزی داری که اونا ندارن! عکساى قشنگت دلیل بر زیبایى تو نیست ، ساخته دست عکاس است . ترس قاتل ذهن است شکستش دهید . فقط افکار منفی را از ذهن خود پاک کنید. اگر بتوانید Phrase ها را بیشتر یاد بگیرید سریع تر در روند آموزش پیشرفت می کنید. در این بخش از سایت روزانه مجموعه جملات ناب با متن های تاثیر گذار از بزرگان دنیا را آماده کرده ایم، امیدواریم که از این متن ها پر مفهوم لذت ببرید. دنیا به شایستگی هایت پاسخ می دهد نه به آرزوهایت !

خوشبختی یه مشتی از لحظاته یه مشت از نقطه های ریز که وقتی کنار هم قرار می گیرن یه خط رو می سازن به اسم زندگی ! خیلی ها میخواهند اول به آسایش و خوشبختی برسند بعد به زندگی بخندند ولی نمی دانند که تا به زندگی نخندند به آسایش و خوشبختی نمی رسند . یک درخت ملیون ها چوب کبریت میسازد اما وقتی زمانش برسد فقط یک چوب کبریت برای سوزاندن میلیون ها درخت کافیست . پیش از آنکه دست های درخت به نور برسد ، پاهایش تاریکی را تجربه کرده ! گاهی برای رسیدن به نور باید از تاریکی عبور کرد .

دیدگاهتان را بنویسید