مواد لازم شله مشهدی برای 100 نفر + طرز پخت شله قلمکار مشهدی

ابتدا برای پختن این غذا باید از چند ساعت قبل همه حبوبات را خیس کنید و چند بار آب آن را عوض کنید.گوشت را هم به همراه پیاز خرد شده و مقداری نمک و فلفل و 2 لیتر آب بگذارید تا خوب پخته شود و بعد آن را از استخوان جدا کنید و ریش ریش کنید. خب دوستای عزیزم برای اینکه یک شله مشهدی خوشمزه درست کنید باید اول از همه پیاز ها رو نگینی خرد کنید و با روغن دنبه روی حرارت ملایم تفت دهید بعد چوب دارچین ها رو اضافه کنید و تفت دهید.

پیاز ها را نیز پوست بگیرید و بشورید سپس خرد کنید و به گوشت در حال پخت اضافه کنید. خب فکر نکنم دیگه مطلب یا موردی در خصوص شله مشهدی از قلم افتاده باشه! میتونین از لوبیا قرمز در پخت شله استفاده نکنین اما اگه قصد انجام این کارو دارین بهتره که جداگانه لوبیا قرمز رو پخته کنید تا رنگ قرمز اون تأثیری رو رنگ شله نداشته باشه. سپس نخود و لوبیایی که از قبل خیسوندید رو بپزید بعد برنج، ماش و بلغور رو به همراه گندم و ادویه ها به گوشت اضافه کنید روی حرارت ملایم بگذارید تا خوب بپزه و قوام بگیره اما در طول زمان پخت باید حواستون باشه که ته نگیره مدام هم بزنید.

6. به صورت مداوم شله مشهدی را هم بزنید تا ته نگیرد و کشدار شود. حبوبات را از قبل خیس کرده و میگذاریم تا نیم پز شود ، سپس بلغور را به آن اضافه میکنیم و بعد از چند جوش برنج را اضافه کرده و مرتب هم میزنیم تا ته نگیرد . روش آب بریزید وبذارید جوش بیاد. برای اینکه آب شله کم نشود و شما هم مدام آب جوش نریزید، بهتر است در همان ابتدای کار آب آن را زیاد بریزید. در این مرحله باید مداوم آش شُله را هم بزنید تا همه مواد با هم مخلوط و کمی له شوند (اگر شله آب کم داشت به میزان لازم آب جوش اضافه کنید).

در ادامه ابتدا یک قابلمه مناسب انتخاب می کنیم. گوشت را تمیز کنید و در یک قابلمه مناسب بگذارید تا بپزد. درب قابلمه را بگذارید تا گوشت بپزد. حالا حرارت را بسیار ملایم می کنیم و درب قابلمه را می بندیم، سپس اجازه می دهیم شله همانند برنج به مدت ۱ ساعت دم بکشد تا کش دار شود. پس از پختن و نرم شدن مواد، آنها را مانند برنج آبکش کنید و کناربگذارید. وقتی حبوبات کاملا پخته شدند و برنج لعاب داد گوشت پخته و ریش ریش شده را به همراه دارچین و نمک و فلفل اضافه کنید و اجازه دهید تا همه مواد با حرارت ملایم کنار هم بجوشند و کشدار شوند .

دیدگاهتان را بنویسید