مرکز مشاوره سفر اصفهان تور

ماش : یک پیمانه . در یک قابلمه جدا گانه بلغور گندم را که پاک کرده و شسته اید را بریزید و حدود ۴۰۰ پیمانه یا تقریبا۱۰۰ لیتر ( هر یه نفر را ۳ تا ۴ پیمانه حساب کنین) آب روی آن بریزید و بذارید تا بلغور کاملا پخته می شه.

بلغور در حال جوش سنگین است و مدام ته نشین می می شه به همین خاطر بهتر است چند دقیقه یکبار بهم بزنید که به ته قابلمه نچسبد. در ابتدا گوشت را با کمی نمک بذارید تا کاملا پخته پخته می شه. بعد قابلمه را مجدد روی شعله گذاشته و گوشت را که از پختنش مطمئن شده ایم بیرون آورده و کاملا ریش ریش کرده و داخل بلغور صاف شده می ریزیم. البته بهتر است که از گوشت گوسفندی در آش شله استفاده کنید و دلیل آن نرم بودن و خوش پخت بودن گوشت گوسفندی است. زنجبیل یک ادویه جادویی است که علاوه بر طعم بی نظیر آن، به عنوان یکی از ادویه های شله مشهدی نه تنها طعم بی نظیری به غذا می دهد، بلکه به دلیل وجود حبوبات فراوان در غذا، به هضم بهتر غذا کمک کرده و مانع از ایجاد نفخ می شود.

بهتر است هر دو را از قبل در آب خیس کنید. 7-می توانید در تهیه شله از لوبیا قرمز به جای لوبیا چیتی استفاده کنید، توجه داشته باشید حتماً باید آن را جداگانه جوشانده و پس از پخت، آب قرمز آن دور ریخته شود تا رنگ شله تغییر نکند. لطفا پس از درست کردن شله مشهدی با این دستور پخت، حتما نظراتتون رو اینجا ثبت کنید تا دوستان هم از کیفیت این دستور پخت مطلع و استفاده کنند.

شله مشهدی یا شله قلمکار یکی از غذاهای نذری شهر مشهد است که بیشتر در ایام ماه محرم تهیه و سرو می شود طرز تهیه شله مشهدی برای چهار نفر و ادویه مورد نیاز برای تهیه شله مشهدی را در ادامه شرح خواهیم داد. البته شیشلیک بی نظیر مشهد از غذاهای متفاوت سنتی مشهد با طعمی بی مثال است. برای پخت شله، مقدمات کمی لازم است که عبارت است از پاک کردن حبوبات و خیساندن آنها.

دیدگاهتان را بنویسید