غذای سنتی مشهد – وبلاگ هتل یار

مرحله پنجم و آخر شله مشهدی مون اینه که وقتی دیدیم داره شله آماده میشه تمام ادویه ها رو به اون اضافه میکنیم و زیرشو کم میکنیم تا خوب با هم ترکیب بشن و در نهایت داخل ظرف میریزیم و با قیمه اونو تزئین میکنیم. مشهدیها به این حرکت «چمبه زدن» میگویند، یعنی هم زدن این ترکیب با ملاقه که برای شله نذری آن را با ملاقههای بلند به مدت چندین ساعت انجام میدهند که ته نگیرد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز خراسان رضوی، این نذری ها به همت حسینیه اعظم خاوری ها و هیات عاشقان ولایت و خانه ایثار وشهادت بین کارکنان، پرستاران و پزشکان بیمارستان امام رضا(ع)، بیمارستان امام سجاد(ع) گلشهر و چندین مراکز درمانی و داروخانه ها و اورژانس مشهد مقدس توزیع شد.

به گزارش هنرنوشت، اگر در ایام محرم گذرتان به مشهد افتاده باشد، حتما شله مشهدی را به عنوان نذری نوش جان کرده اید. از آنجا که شله قلمکار مشهدی معمولا به عنوان نذری و برای تعداد زیاد تهیه میشود، مواد اولیه لازم برای چهار نفر در ادامه ذکر میشود. شله مشهدی که در مشهد فقط با نام شُله شناخته میشود، غذایی بسیار بسیار محبوب در خراسان بویژه مشهد از خانواده آشها است. در این مطلب قصد داریم طرز تهیه آش شله مشهدی را به شما آموزش دهیم .“شله مشهدی” که در مشهد فقط با نام شُله شناخته می شود، غذایی از خانواده آش ها است.

در حالت اصیل، پس از کشیدن شله، معمولاً روی آن مقداری «قیمه» ریخته و با نان سنگک و پنیر و سبزی میل می کنند. بلغور گندم را از حداقل ۱۲ ساعت قبل و برنج را حداقل ۳ ساعت قبل از پخت شله باید خیس کنید.در حین پخت اولیه گوشت، علاوه بر پیاز و زردچوبه میتوان به آن یک عدد چوب دارچین، فلفل قرمز، کمی جوز هندی رنده شده نیز افزود.درب قابلمه را در زمان جا افتادن آش شله نبندید تا آش حالت کشداری پیدا کند.شما میتوانید در آش شله، ماش هم بریزید.- هم زدن، یکی از مراحل مهم پخت شله است.

4. حبوبات را داخل قابلمه ای بریزید و چند لیوان آب اضافه کنید و بگذارید حبوبات بپزند و نرم شوند سپس گوشت کوبیده ، برنج و بلغور گندم را به حبوبات پخته اضافه کنید ، دارچین ، روغن ، نمک و فلفل بزنید و با حرارت کم بگذارید چند ساعت تمام مواد باهم بپزند.

دیدگاهتان را بنویسید