طرز درست کردن آش شله مشهدی

مشهدی ها اغلب ماقوت را در مراسم های خود پخش می کنند و آن را با زعفران و خلال بادام تزئین می کنند. این غذای سنتی مشهد با زعفران و آرد تهیه می شود. شیشلیک با بهترین بخش گوشت گوسفند (راسته) تهیه می شود و در کشورهایی مانند آذربایجان و قفقاز هم غذایی معروف به شمار می آید. برای تهیه یک کباب شیشلیک عالی و اصیل بهتر است گوشت ها را در ماست، فلفل، روغن زیتون و ماست بخوابانید و حتماً از گوشت گوسفند تازه استفاده نمایید. شما در حال مطالعه آموزش طرز تهیه آش شله مشهدی هستید و ما قصد داریم تا شما را در ابتدا با عناصر تشکیل دهنده شله مشهدی آشنا کرده و در ادامه با نکاتی که می تواند به شما کمک کند تا این آش شله را به روش حرفه ای تهیه نمایید شرح دهیم.

طرز تهیه آش شله مشهدی را به روش حرفه ای و کاربردی برای شما عزیزان تهیه کرده ایم. این خوراک خوش طعم هم با گوشت مرغ و هم گوشت قرمز تهیه می شود، به سلیقه خودتان بستگی دارد که از چه گوشتی استفاده کنید. گوشت را با پیاز، مقداری زردچوبه و کمی آب در قابلمه بریزید و روی حرارت متوسط گاز بگذارید تا بپزد. درب قابلمه را در زمان جا افتادن آش شله نبندید تا آش حالت کشداری پیدا کند. این غذای سنتی مانند قیمه های خودمان طبخ می شود و تنها تفاوت آن با قیمه های دیگر در استفاده از ادویه هایی مانند زعفران، دارچین، جوز هندی و زنجبیل است.

دسر خوش طعم دیگچه با زعفران، شیر و برنج تهیه می شود. مواد لازم برای رشته پلوی مشهدی، گوشت، خرما، زعفران، پیازداغ و کشمش است. مواد لازم برای پخت این غذا شامل زعفران، آرد ذرت، سیب زمینی و تخم مرغ می شود. این غذای سنتی مشهد، نوعی دسر و پیش غذا محسوب می شود. دسر دیگچه از غذاهای سنتی مشهد است که در مراسم های مذهبی نیز به عنوان غذای نذری توزیع و طبخ می شود. اغلب مشهدی ها رشته پلو را در ایام نوروز طبخ می کنند تا سر رشته کارها از آغاز سال در دستشان باشد.

این غذای سنتی به دلیل پخته شدن در دیگ های سنگی با نام دیزی سنگی معروف است. این غذای سنتی و قدیمی در نیشابور با بادمجان شیرین، لوبیا، عدس و نخود تهیه می شود. حبوبات را بپزید. بلغور و برنج را با حرارت ملایم بپزید. برنج را از چند ساعت قبل در مقداری آب و نمک خیس کنید. این غذای سنتی مشهد یکی از خوراک های معروف ایران است و در هر کجا از ایران به نوعی تهیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید