طرز تهیه شله مشهدی

گوشت و پیاز خرد شده حرارت میدهیم تا کاملاً پخته شود، بعد گوشتها را خارج کرده و آنها را صاف و ریش ریش میکنیم. برای پخت پلو مخلوط مشهدی از هویج، رب، گوشت، پیاز و برنج استفاده می شود. آش ماستی در هر کجای مشهد به نوعی آماده می شود، به همین دلیل این آش خوشمزه در مشهد و سبزوار متفاوت است. شاید تا به حال نمی دانستید آش ماستی از غذاهای سنتی مشهد است. فقط روغن حیوانی در آنها به کار می رود. در تهیه شله مشهدی از حبوباتی مثل لوبیا چیتی، ماش، عدس و لوبیا رشتی استفاده می شود.

دو تا غذا هست که یه جورایی به اسم مشهدیا ثبت شده اولیش شیشلیک شاندیز مشهده و دومیش شله مشهدی که امروز ما قصد کردیم در موردش یه توضیحاتی بدیم و اونو معرفی کنیم. دراینجا قصد داریم غذای معروف و سنتی مشهد را معرفی کنیم. در یک قابلمه جداگانه بلغور گندم را بپزید. البته چون ذائقه ها متفاوت است، به یک غذا بسنده نمی کنیم و لیستی از چند غذای سنتی مشهد در اختیارتان قرار می دهیم تا براساس سلیقه خود دست به انتخاب بزنید و طعم بی نظیر آنها را بچشید.

اگر سری به مشهد بزنید خواهید دید که اکثر رستوران ها آش شله را دارند. به دلیل آنکه فرآیند تهیه آن بسیار پر زحمت و پر خرج است، معمولا در خانهها پخته نمیشود و همیشه در حجم زیاد و در مناسبتهای خاص (مخصوصا محرم) و توسط آشپز مخصوص خود تهیه میشود. درکل، مواد لازم برای تهیه این آش لپه، سینه مرغ، نعنا، برگ بو، شوید خشک، ادویه و ماست است. گام چهارم: در اواسطه پخت، ادویه ها را تفت دهید و همراه با دنبه چرخ شده به مواد اضافه نمایید. بسیار دیده شده که اگر صاحب مجلس مقدار مبلغ مورد نیاز را برای پخت شله نداشته باشد بانیان دیگر وارد عرصه شده و با مشارکت دیگران پخت نذری شکل میگیرد.

تهیه این غذا به زمان زیادی نیاز دارد. این غذا شبیه به لوبیا پلو و استانبولی است. پیشنهاد می کنیم پلو مخلوط مشهدی را با ته دیگ سیب زمینی یا نان درست کنید تا همه همراه غذا انگشت هایشان را هم نوش جان کنند! در اواخر پخت، نمک و زعفران دمکرده را به خورش قیمه اضافه کنید و ۱۰ دقیقه دیگر خورش را روی آش شله بریزید. تاریخچه این غذای محلی شهر مشهد، به دوران حمله مغولها به ایران از سمت خراسان بازمیگردد. یکی از غذاهای سنتی و معروف مشهد، با طعمی متفاوت، شله مشهدی است. غذای سنتی و معروف مشهد، بعد از شله مشهدی، کباب شیشلیک است.

دیدگاهتان را بنویسید