طرز تهیه شله مشهدی مشهورترین غذای نذری محرم مشهدیها

اندازه گوشت های ریش شده باید از نظر طول حدود اندازه چوب کبریت و از نظر ضخامت؛ نصف یا کمتر از ضخامت مداد معمولی باشند. البته این غذا با توجه به مواد اصلی که دارد؛ یعنی گوشت، حبوبات و ادویه در کنار طعم بسیار خوشمزه خود از نظر ارزش غذایی نیز جزو غذاهای مقوی است. البته بسته به ذائقه و سلیقهتان میتوانید کشک، نعنا داغ یا گوجهفرنگی هم به آن اضافه کنید. حبوبات را داخل ظرف گوشت ریخته و مرتب هم میزنیم تا زمانی که کاملا از هم باز شود و حالت خامی خود را از دست بدهد. حبوبات را داخل ظرف گوشت ريخته و مرتب هم ميزنيم تا زماني كه كاملا از هم باز شود و حالت خامي خود را از دست بدهد.

مرا با ایمیل از دیدگاه های آتی این نوشته مطلع کن. هل به عنوان یکی از اجزای ادویه شله مشهدی علاوه بر عطر بی نظیر خود در غذا، از اسیدی شدن معده جلوگیری کرده و التهاب معده و ناراحتی های دستگاه گوارشی مثل نفخ را بهبود می بخشد. جاهایی که توو مشهد مراسم عزاداری برگزار می کنند، معمولا برای نذری شله میدن و این یکی از عوامل ترافیک در حوالی اون محله است! یکی از غذاهای سنتی و معروف مشهد، با طعمی متفاوت، شله مشهدی است.

شله یکی از غذاهای منحصربهفرد سنتی مشهد است که هر ساله مخصوصاً ماههای محرم و صفر با آداب و رسوم خاص معنوی طبخ و در فضایی ملکوتی از عزاداران و هیئتهای عزاداری پذیرایی میشود، در حقیقت ثبت شله مشهدی با تکیه برهمین آداب و رسوم و معنویاتی است که در تهیه مواد اولیه و پختن آن صورت میگیرد تا شله را از دیگر غذاهای سنتی مستثنی کند. سایت بدون -شله مشهدی که در مشهد فقط با نام شُله شناخته میشود، غذایی پرطرفدار از خانواده آشهاست. بسیاری از افراد فکر میکنند که شله مشهدی، غذایی مغولی است؛ اما در واقع مقصود از مغولی بودن غذا، این است که در زمان حمله مغولها ابداع شده است.

پس از نرمشدن مواد آنها را مانند برنج آبكش ميكنيم. پس از اینکه آش آماده شد در ظرف بریزید و با قیمه تزئین و سرو کنید. حالا پس از پخت کامل حبوبات، آن را آبکش می کنیم، سپس اجازه می دهیم آب اضافی شان خارج شود. ادویه جات شله مشهدی نه تنها باعث طعم دهی به غذا می شود، بلکه به دلیل استفاده از حبوبات فراوان داخل غذا باعث از بین رفتن نفخ و سردی غذا نیز می گردند. لازم به ذکر است استفاده از میخک بسته به ذائقه است و خیلی هم مهم نیست. ادويهها، نمك، بلغور و برنج را با هم مخلوط و به مواد اضافه ميكنيم و مجددا به مدت سه ساعت ميگذاريم بجوشد.

دیدگاهتان را بنویسید