طرز تهیه شله مشهدی در هفت گام ساده به همراه فوتوفنهای پختن شلهی نذری خوشمزه

امیدواریم این غذا را برای خود و خانواده تان در منزل درست کرده و نوش جان کنید چون بسیار طعم خوبی دارد. این پژوهشگر تشریح کرد: از آنجایی که شهر مشهد از قدیم تا به امروز زائرپذیر بوده است همیشه هنگام ورود کاروانها به شهر عدهای از زائران و مسافران با غذاهایی همچون شله از آنها پذیرایی میکردهاند و چون در دوره صفویه ورود کاروانها به این شهر بیشتر از دورههای قبل بوده و مشهدیها نیز از دیرباز اعتقاد بسیاری به زائرین امام هشتم(ع) داشتند، میتوان این دوره را شروع پذیرایی با شله مشهدی در نظر گرفت.

آشپز، کار طبخ را با نام خدا شروع میکند و تمام افرادی که در این راه به آشپز کمک میکنند برای ریختن هر موادی به داخل دیگ این کار را با ذکر صلوات انجام میدهند. در صورتی که برای تعداد نفرات بیشتر یا کمتری در حال تهیهی شله مشهدی هستید، بهتر است که پیش از شروع میزان در نظر گرفته شده برای مواد را در مضرب درستی ضرب کنید. آب حبوبات باید چند مرتبه عوض شود تا نفخ آنها کامل از بین برود.

در ادامه برای این که نفخ حبوبات بهتر گرفته شود، طی این زمان چندین بار آب آن ها را عوض می کنیم و مجددا آب سرد می ریزیم. در ادامه ماش و عدس را می شوییم تا گرد غبار شان شسته شود، سپس به حبوبات اضافه می کنیم. حالا پس از پخت کامل حبوبات، آن را آبکش می کنیم، سپس اجازه می دهیم آب اضافی شان خارج شود. برنج را از چند ساعت قبل در مقداری آب و نمک خیس کنید. بدون اینکه حتی یکبار درش رو بردارید بذارید سه تا چهار ساعت بپزه.

واحد شله، سطل است نه پرس و مردم مشهد امکان ندارد که زیر سه سطل، رکورد بزنند.۱۰. مشهدیها از اهمیت فراوانی برخوردار است. صابرمقدم ادامه داد: همانطور که گفته شد گوشت در پخت شله مشهدی بسیار مهم است، آشپزها از گوشت گوسفند، گاو یا گوساله استفاده میکنند و در زمان پخت دائما مواد را با کمچه مخلوط میکنند. در این مرحله باید صبر و حوصلهی زیادی داشته باشید و حسابی مواد را با هم مخلوط کنید. را با آب گرم مخلوط کرده و به آن اضافه میکنیم و مرتب هم میزنیم تا غذا کاملا جا بیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید