طرز تهیه شله مشهدی خوشمزه و اصیل – بهترین مزه ها

در انتهای مقاله نیز با نکات کلیدی در خوشمزه تر شدن این غذای محلی آشنا خواهید شد. از تاریخچه پیدایش شله مشهدی اطلاعات زیادی در دسترس نیست، اما برخی تاریخنگاران میگویند این آش اولین بار در زمان حمله مغولان به خراسان ابداع شد. شله مشهدی طرفداران زیادی دارد و درباره طعم بینظیر آن حرف و سخن بسیار است.

«آش شله» غذای معروف مشهد است که مشهدیها بیشتر در ماه محرم این آش نذری را که ظاهری شبیه به حلیم دارد میپزند. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، شله مشهدی یکی از محبوب ترین و معروف ترین غذاها در بین مردم مشهد است؛ تا آنجا که برای این غذای لذیذ در سرما و گرما کیلومترها صف میبندند و ساعت ها در انتظار این غذا مینشینند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،شله مشهدی یکی از محبوب ترین و معروف ترین غذاها در بین مردم مشهد است؛ تا آنجا که برای این غذای لذیذ در سرما و گرما کیلومترها صف میبندند و ساعت ها در انتظار این غذا مینشینند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، گردشگری غذایی این روزها به یکی از پرجاذبهترین و شیرینترین انواع گردشگری در دنیا بدل شده به گونهای که یکی از مهمترین جذابیتهای مقاصد گردشگری بر این مدار میچرخد.

ابتدا برای پختن این غذا باید از چند ساعت قبل همه حبوبات را خیس کنید و چند بار آب آن را عوض کنید. در این مرحله از طرز تهیه شله مشهدی وقتی حبوبات کامل پخته شد، برنج شسته شده و بلغور گندم را به آن اضافه کنید. حالا تا اندازه ای که روی گوشت را بگیرد آب اضافه می کنیم، سپس قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم و اجازه می دهیم به مدت ۳ ساعت گوشت کامل بپزد. گوشت را داخل قابلمه بریزید ، چند لیوان اب اضافه کنید و بگذارید به جوش بیاید سپس کف روی اب را بگیرید و پیازهای پوست کنده را به گوشت اضافه کنید ، در قابلمه را بگذارید و حرارت را کم کنید و 3-4 ساعت اجازه دهید گوشت بپزد و اب گوشت تمام شود سپس پیازها و گوشت پخته را بکوبید تا یکدست شوند.

دیدگاهتان را بنویسید