طرز تهیه شله مشهدی خوشمزه – دایان

شله مشهدی جزء غذاهای سنتی مشهد است و با انواع حبوبات و غلات و گوشت تهیه می شود و غذای بسیار مقوی است و 4 گروه مواد غذای را دارا است شله مشهدی را با قیمه تزیین می کنند . در این مطلب قصد داریم طرز تهیه آش شله مشهدی را به شما آموزش دهیم .“شله مشهدی” که در مشهد فقط با نام شُله شناخته می شود، غذایی از خانواده آش ها است.

اگر در اواسط طبخ حس کردید که آش شله خیلی غلیظ شده است و نیاز به آب دارد، کمی آب جوش را کم کم به آش اضافه کنید تا به غلظت مورد نظر خود برسید. طرز تهیه آش شله مشهدی عنوان این آش بسیار خوشمزه و عالی میباشد که با انواع حبوبات مغذی تهیه شده است. امیدوارم از تهیه شله مشهدی لذت برده باشید. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، شله مشهدی یکی از محبوب ترین و معروف ترین غذاها در بین مردم مشهد است؛ تا آنجا که برای این غذای لذیذ در سرما و گرما کیلومترها صف میبندند و ساعت ها در انتظار این غذا مینشینند.

این غذای نذری شله مشهدی امام حسین علیه السلام به یاد مرحوم سردار محمدعلی خائف و با رعایت پروتکل های بهداشتی تهیه و توزیع شد. شله مشهدی یکی از مشهورترین و پر طرفدار ترین غذاهای نذری در ایام سوگواری حضرت سید الشهداء علیه السلام است که همه ساله بین زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در مشهد الرضا علیه السلام و عزاداران حسینی توزیع می شود.

در حالت اصیل، پس از کشیدن شله، معمولاً روی آن مقداری «قیمه» ریخته و با نان سنگک و پنیر و سبزی میل می کنند. اول بلغور را در قابلمهی پر از آب در حال جوشیدن روی گاز بریزید و بعد از این که نیمهپخته شد، برنج را اضافه کنید و اجازه بدهید تا با یکدیگر نرم شوند.

دیدگاهتان را بنویسید