طرز تهیه شله مشهدی خوشمزه به روش نذری مرحله به مرحله

4. در تهیه آش شله مشهدی، هر چه مقدار گوشت (ریش ریش شده) بیشتر باشدو بیشتر هم بخورد، شله، خوشمزه تر و کش دارتر می شود. حبوبات را از 24 ساعت قبل و بلغور گندم را از 12 ساعت قبل در ظروفی جداگانه حاوی مقداری آب خیس کرده (در مدت زمان خیساندن، دو تا سه بار آبِ آن را عوض کنید.برنج را از سه ساعت قبل در مقداری آب خیس کنید.گوشت را به همراه پیاز، نخود، لوبیاسفید و لوبیا چیتی در قابلمه ای حاوی 10 پیمانه آب ریخته، سپس روی حرارت زیاد قرار دهید، زمانی که جوش آمد، درِ قابلمه را گذاشته و حرارت را ملایم کنید تا به مدت سه ساعت بپزد؛ پس از پختِ گوشت، آن را از قابلمه خارج کرده، ریش ریش کنید و کنار بگذارید؛پس از یک ساعت، بلغور گندم، برنج، ماش، عدس، نمک، فلفل و گوشت (ریش ریش شده) را به قابلمه بیفزایید و مرتباً هم بزنید تا همه مواد با هم مخلوط و له شوند (دقت کنید، آش ته نگیرد)، بگذارید آش به مدت 45 دقیقه دیگر بپزد (البته می توانید با گوشت کوب برقی کمی از مواد آش را له کرده تا آش زودتر جا بیفتد)؛زمانی که مواد آش کاملاً لِه و کش دار شدند، دارچین، جوز هندی و زنجبیل را به آن اضافه کرده، در ظرفی مناسب ریخته و روی آن را با قیمه تزیین و سرو کنید.

در ادامه پس از گذشت ۱ ساعت وقتی آش پخت و حالت کشدار پیدا کرد آن را درون ظرف مورد نظر می ریزیم، سپس مقداری خورش قیمه رو آن می ریزیم و سرو می کنیم. مشهدی ها آش شله را با تزیین «گوشت قیمه» سرو می کنند و در عزا و شادی، در هر مراسمی که بخواهند کمی بوی «سنتی» داشته باشد، شله را بارمی گذارند.

آموزش طرز تهیه آش شله مشهدی نیز برای شما در این راستا تهیه شده است. شله مشهدی که بیشتر به عنوان آش نذری در ماه های محرم و صفر در هیئت های عزاداری طبخ می شود، آشی بدون سبزی است که با حبوبات، گوشت و ادویه جات فراوان پخته می شود. شله مشهدی یکی از آش های لذیذ، خوشمزه و قدیمی است که در مشهد با عنوان شله شناخته می شود.

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز، شله مشهدی که در مشهد فقط با نام شله شناخته می شود و قدمت آن را به دوران قاجاریه نسبت می دهند، نوعی آش است که عموماً در پایان مراسم مذهبی محرم و صفر بین مردم توزیع می شود… در ادامه یکی از دستورات تهیه شله مشهدی لذیذ آورده شده است. طبخ این غذای لذیذ زمانبر بوده و به صبر فراوان نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید