طرز تهیه شله مشهدی به روش نذری و با طعمی بی نظیر

این غذا را میتوان برای افطار هم بر سر سفره گذاشت، چراکه خاصیت سیرکنندگی مناسبی دارد. این غذا از نظر طرز تهیه شباهت زیادی به آش شله قلمکار دارد. پس میتونیم بگیم این مطلب از مجله گردشگری رهام 724 هم به پایان خودش رسید. ادويهها، نمك، بلغور و برنج را با هم مخلوط و به مواد اضافه ميكنيم و مجددا به مدت سه ساعت ميگذاريم بجوشد. حالا حرارت را بسیار ملایم می کنیم و درب قابلمه را می بندیم، سپس اجازه می دهیم شله همانند برنج به مدت ۱ ساعت دم بکشد تا کش دار شود.

سپس استخوانهاي گردن را از گوشت جدا ميكنيم. پس از نرمشدن مواد آنها را مانند برنج آبكش ميكنيم. برنج مرغوب ترجیحا نیم دانه و خرد: ۲ لیوان فرانسوی . بعد نیم ساعت آخر درش رو ببندید وبذارید اصطلاحاً دم بکشه. بعد از اينكه كاملا مواد پخت، روغن را افزوده و آن را به مدت يك ساعت مانند برنج با دماي بسيار پايين به حالت دم ميگذاريم. زعفرام آسیاب و دم شده: ۱ لیوان فرانسوی . آب: ۱۰ لیوان فرانسوی .

خلال بادام: ۱/۲ لیوان فرانسوی . پودر هل: ۱/۲ قاشق چایخوری . به گزارش هنرنوشت، اگر در ایام محرم گذرتان به مشهد افتاده باشد، حتما شله مشهدی را به عنوان نذری نوش جان کرده اید. همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان افطار – میل کرد . کره: به مقدار دلخواه . خلال پسته، خلال بادام و دارچین برای تزیین به مقدار دلخواه .

مقدار آب برای پختن بلغور گندم باید فقط دو بند انگشت بالاتر از بلغورها باشد. شله مشهدی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که اصالت آن متعلق به استان خراسان می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شله مشهدی در ادامه با سایت آموزشی نکته چی همراه باشید. در این ایام صف های طولانی در مقابل برخی حسینیه ها و خانه ها به راه می افتد تا هر نفر سهمی از شله نذری محرم داشته باشد، شله از چنان محبوبیتی بین مشهدی ها برخوردار است که فقیر و غنی حاضرند برای سهم بردن کاسه ای از این غذا چند ساعت در صف طولانی بایستند.

دیدگاهتان را بنویسید