طرز تهیه شله مشهدی با فوت و فن – بلاگ کرفس

رشتهپلو، غذای بومی مشهد، استان اردبیل و کرمانشاه محسوب میشود که البته در شهرهای دیگر هم به شیوههای مختلفی آن را پخت میکنند. صابرمقدم تصریح کرد: از دیگر اعتقادات بانیان طبخ شله مشهدی، این است که پس از پذیرایی مهمانها بخشی از شله را بین فقیران و مستمندان توزیع میکنند. اما شما میتوانید به سلیقهی خودتان از گوشت قرمز یا خرما هم استفاده کنید. خبرگزاری میزان- در این مطلب قصد داریم طرز تهیه آش شله مشهدی را به شما آموزش دهیم . بهتر است شعله زیر شله بسیار بسیار خفیف یا اینکه کلا خاموش باشد چون شله هر آن ممکن است ته بگیرد و خدای ناکرده بوی سوختنی آن، زحمت شما را به باد دهد.

۱۱. اگر شله را بهاندازه کافی بخورید، تا دو روز سیر سیر هستید. بهتر است هر دو را از قبل در آب خیس کنید. برخی افراد این موضوع را اشتباه کرده و این دو را جابهجا ذکر میکنند. عمل هم زدن باید با یک ملاقه یا کفگیر فلزی محکم و قوی انجام شده و حتما به ته ظرف برخورد کرده و مواد آنجا را جابجا کند. اگر ظرف به اندازه کافی ندارید نخود و لوبیا را می توانید با هم در یک جا نم کنید. این غذای لذیذ و خوشمزه به عنوان یکی از جاذبه های شهر مشهد نیز به حساب می آید.

بعد از اینکه بلغور پخت، برنج را به آن اضافه کنید تا لعاب دهد. بلغور گندم را در آب داغ بریزید و روی شعله با حرارت کم قرار دهید. برای تهیهی آن به موادی همچون گوشت گوساله، لوبیا رشتی، لوبیا چیتی، لوبیا سفید، ماش، عدس، بلغور گندم، برنج نیمه، نمک، فلفل قرمز، فلفل سیاه، هل، ریشه جوز هندی، زنجبیل و دارچین نیاز دارید. ۱ عدد جوز هندی رنده شده را روی این ترکیب بریزید، نمک، فلفل، زردچوبه و مقداری پودر دارچین اضافه کنید و اجازه دهید قابلمه به مدت ۳ ساعت روی شعله ملایم گاز بپزید تا حسابی جا بیفتد و غلیظ شود.

اجازه دهید غذا به مدت 1 ساعت روی شعله کم به آرامی پخته شود. پیاز را با گوشت تفت دهید، آب جوش اضافه کنید و اجازه دهید تا گوشت بپزد. چربی گوسفند و پیاز را داخل قابلمه بریزید، گوشت را نیز به همراه کمی نمک به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا کاملا بپزد.

دیدگاهتان را بنویسید