طرز تهیه شله مشهدی اصیل مرحله به مرحله + فوت و فن شله مشهدی

مهمترین تعهد و تلاش ما نشر مطالب و دستورهای غذایی مفید و اصیل با تکیه بر پژوهشهای تاریخی در حوزه آشپزی و فرهنگهای غذایی و البته تغذیه و سلامتی است. پذیرایی با شله مشهدی بیشتر در اماکن عمومی همچون حسینیهها، مساجد و در خانه بانیان صورت میگیرد و گواهی بر مهماننوازی مشهدیها و پذیرایی از گروههای مختلف اعم از مجاوران و زائران حضرت رضا(ع) است. این پژوهشگر تشریح کرد: از آنجایی که شهر مشهد از قدیم تا به امروز زائرپذیر بوده است همیشه هنگام ورود کاروانها به شهر عدهای از زائران و مسافران با غذاهایی همچون شله از آنها پذیرایی میکردهاند و چون در دوره صفویه ورود کاروانها به این شهر بیشتر از دورههای قبل بوده و مشهدیها نیز از دیرباز اعتقاد بسیاری به زائرین امام هشتم(ع) داشتند، میتوان این دوره را شروع پذیرایی با شله مشهدی در نظر گرفت.

در این مرحله حبوبات را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس تا اندازه ای که روی حبوبات را بگیرد آب اضافه می کنیم. در یک قابلمه جداگانه گوشت را به همراه زردچوبه، یک عدد چوب دارچین، فلفل قرمز، کمی جوز هندی رنده شده و پیازهای نگینی خرده شده بپزید. پیاز خرد شده، گوشت، نمک، فلفل و 2 پیمانه آب را داخل قابلمه بریزید.

مواد اصلی و ادویه جات شله مشهدی گوشت، حبوبات و ادویهٔ فراوان است که میتوان برای خوشمزه و مقویتر شدن این غذا، مقداری مغز قلم گاو به آن اضافه کرد. 12. زمانی که شله مشهدی غلیظ شد، آن را در ظرف بکشید و با مقداری قیمه روی آن را تزیین کنید. شله مشهدی غذایی کامل است که تواما پروتئین حیوانی و گیاهی را دارد و در عین حال غذایی لذیذ و سالم به حساب میآید.

شله بسیار داغ است و باید آن را با سرعت خورد تا به ظرفهای دیگر شله هم رسید؛ برای یک مشهدی اصیل، یک ظرف شله کم است.۵. برای آشنایی بیشتر با غذاهای محلی، بخش طرز تهیه انواع غذاهای محلی را مطالعه فرمایید. آموزش منحصر به فرد انواع غذاهای شمالی استان مازندران را مطالعه فرمایید. آموزش بینظیر طرز تهیه دیگچه مشهدی را به سادگی بیاموزید.

دیدگاهتان را بنویسید