طرز تهیه شله مشهدی، غذایی اصیل

تمامی حبوبات را در ظرف های جدا گانه بگذارید تا نیم پز شوند سپس تمامی حبوبات را در یک قابلمه بگذارید و به همراه بلغور تمام حبوبات را بپزیدبگذارید . برای تهیه شله مشهدی ابتدا باید از چند ساعت قبل تمامی حبوبات را خیس کنید و چندین بار آب آن را عوض کنید تا نفخ آن گرفته شود و سریع تر پخته شود.

مرحله سوم مربوط به پخت حبوبات میشه که همه حبوباتمون رو تو یه ظرف جا دار میریزیم و وقتی نیم پز شدن بلغور گندم رو بهشون اضافه میکنیم و میذاریم باهم دیگه چند تا قل بزنه. همه حبوبات را باهم در ظرفی بریزید و بپزید و زمانی که نیم پز شدند بلغور را به آنها اضافه کنید و بعد از اینکه چند جوش خوردند برنج شسته شده را هم به حبوبات اضافه کنید و در این مرحله مرتب هم بزنید تا مواد ته نگیرند. گام چهارم عدس یا ماش و دیگر حبوبات که قبلا جداگانه پختهاید را با هم در یک کاسهی پلاستیکی بریزید و با استفاده از گوشتکوب معمولی یا گوشتکوب برقی حسابی بکوبید.

شما می توانید دیگر ادویه هایی که می خواهید استفاده کنید را در این مرحله به گوشت اضافه کنید. بسیاری از افراد فکر می کنند که شله مشهدی، غذایی مغولی است؛ اما در واقع مقصود از مغولی بودن غذا، این است که در زمان حمله مغول ها ابداع شده است.از طرف دیگر برخی اعتقاد دارند که تقریبا ۸۰ سال قبل، این غذا برای نخستین بار در شهر مشهد توسط یک آشپز طبخ شده است.از آنجا که فرآیند تهیه شله مشهدی، بسیار پر زحمت و پرخرج است، معمولا آن را در خانه ها نمی پزند.

شله مشهدی همیشه در حجم زیاد و در مناسبت های خاص به خصوص ماه محرم، توسط آشپز مخصوص طبخ می شود و برای مشهدی ها از اهمیت فراوانی برخوردار است. صابرمقدم عنوان کرد: طبخ و سرو شله در مشهد از دیرباز در ایام دهه پایانی صفر، عاشورا و تاسوعا، اربعین و سالروز شهادت امامرضا(ع) به عنوان نذری با آداب و رسومی خاص صورت میگرفت. این غذای بسیار مقوی و سیرکننده، از آن دسته غذاهایی است که بدون شک، شما را عاشق خود خواهد کرد.آیا موفق به طبخ شله مشهدی از مجموعه دستور پخت غذاهای ایرانی شدهاید؟

دیدگاهتان را بنویسید