طرز تهیه شله مشهدی، غذایی اصیل ستاره :: ایجیگا

بسیاری از مردم مشهد، عشق به شله را یکی از نشانههای هویت مشهدی میدانند. بسیاری از مردم مشهد عشق به شله را یکی از نشانههای هویت مشهدی میدانند. شهر مشهد از قدیم، علاوه بر حرم مطهر رضوی و دیگر جاذبه های گردشگری، به داشتن غذاهای لذیذ و رستوران های متعدد و با کیفیت مشهور بوده است. شله مشهدی، یک نوع آش است که در شهر مشهد با نام شله شناخته میشود. ترکیبات اصلی رشتهپلوی مشهدی شامل ران مرغ، برنج، رشته پلویی، پیاز، زعفران، سماق، دارچین، روغن، کره و نمک و فلفل میشود.

مشهد با مساحت 31335 کیلومترمربع بعنوان بزرگترین استان ایران محسوب می گردد که در حدود یک پنجم مساحت کل ایران را شامل می گردد . ترکیبات اصلی خورش علاوه بر ریواس شامل گوشت بدون استخوان، پیاز، شکر، نعنا و جعفری تازه است. مواد اصلی شله مشهدی گوشت، حبوبات و ادویه فراوان است و معمولا برای خوشمزه و مقویتر شدن این غذا، مقداری مغز قلم گاو به آن اضافه میکنند. مواد اصلی شله مشهدی گوشت،حبوبات و ادویه فراوان است و معمولا برای خوشمزه و مقویتر شدن این غذا، مقداری مغز قلم گاو به آن اضافه میکنند. در ادامه شیوه طبخ این شله و نکاتی مهم در طبخ آن شرح داده میشود.

در ضمن یادتان باشد هرچقدر گوشت به کار رفته در آن بیشتر باشد، غذا خوشمزه تر میشود. حالا غذا آماده تبخ میباشد ، امیدواریم که این غذای خوشمزه را تهیه کنید و از خوردن آن نهایت لذت را ببرید. آش شله مشهـدی معروف ترین غذای شهر مشهد می باشد که در سراسر ایران شناخته شده است و از محتویاتی چون ؛ گوشت ، ادویهجات و جبوبـات فراوان تهیه میشـود . همچنین این غذا یکی از رایجترین نذریهایی است که در مشهد طبخ میشود. شله مشهدی غذایی سنتی و لذیذ است که از ترکیب گوشت و حبوبات تهیه میشود.

مردم عزیز این خطه از سرزمین پهناور ایران، در جشنها، مهمانیها و مناسبتهای گوناگون غذاهای سنتی متناسبی را طبخ میکنند که هر کدام طعم، بو و مزهی منحصر به فردی دارد، یکی از این غذاها همین شله مشهدی میباشد که قدمت آن احتمالاً به دوران قاجار بازمیگردد. استفاده حبوبات در شله مشهدی، آن را به غذایی مقوی تبدیل کرده است. 7. پودر ریشه جوز، پودر فلفل سیاه، پودردارچین، پودر زنجبیل و نمک را به غذا اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید