طرز تهیه شله مشهدی، غذایی اصیل – راه ساری

ادویه جات شله مشهدی نه تنها باعث طعم دهی به غذا می شود، بلکه به دلیل استفاده از حبوبات فراوان داخل غذا باعث از بین رفتن نفخ و سردی غذا نیز می گردند. اگر در پخت آش شله از گوشت دنده یا گردن گوسفند استفاده کنید، آش شما طعم لذیذتری به خود خواهد گرفت و در ضمن، کشدار تر خواهد شد. گوشت و پیاز خرد شده حرارت میدهیم تا کاملاً پخته شود، بعد گوشتها را خارج کرده و آنها را صاف و ریش ریش میکنیم. سپس برای اضافه کردن دنبه به شله حسابی با گوشتکوب برقی یا غذاساز آن را له کنید.

سپس حبوبات پخته را به آن اضافه کنید تا کاملا پخته و له شود. 10. زمانی که شله مشهدی غلیظ شد، آن را در ظرف بکشید و با مقداری قیمه روی آن را تزیین کنید. همه حبوبات را باهم در ظرفی بریزید و بپزید و زمانی که نیم پز شدند بلغور را به آنها اضافه کنید و بعد از اینکه چند جوش خوردند برنج شسته شده را هم به حبوبات اضافه کنید و در این مرحله مرتب هم بزنید تا مواد ته نگیرند.

گوشت ریش ریش شده را به مواد بالا اضافه کنید تا پخته و کشدار شود. مرحله دوم: گوشت را داخل قابلمه بریزید، چند لیوان آب اضافه کنید و بگذارید به جوش بیاید. در تهیه آش شله می توانید مقداری دنبه گوسفند را چرخ کنید و به همراه گوشت به غذا اضافه کنید.

بعد از له و کشدار شدن غذا، ادویه شله مشهدی را در آب گرم حل کرده و به شله اضافه کنید و دائم هم بزنید تا غذا کاملا جا بیافتد. حبوبات را بپزید. بلغور و برنج را با حرارت ملایم بپزید. چون با اضافه کردن برنج و بلغور گندم آش حجم بیشتری پیدا می کند و نیاز به جای بزرگتری دارد. نیوز: پیدایش شله به زمان حمله مغولها به ایران از سمت خراسان بر میگردد که به دلیل کمبود وقت و مواد غذایی هر نوع ماده غذایی که پیدا میشدهاست و در دسترس بوده درون دیگهای بزرگ ریخته و به هم میزدند و میپختند.شله مشهدی غذایی محبوب در خراسان بهویژه مشهد از خانواده آشها است.طرز تهیه شله مشهدی در ادامه نیوز برایتان فراهم گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید