طرز تهیه شله ؛ غذای نذری مشهدی – کجارو

برای تهیه شله مشهدی خوشمزه ابتدا یک کاسه بزرگ و جا دار انتخاب می کنیم، سپس لوبیا سفید، لوبیا چیتی، نخود، عدس و ماش را درون آن می ریزیم. شله را باید آنقدر خورد که چپه شد.۹. ظرفی که برای تهیه این غذای مشهدی استفاده میکنید باید کاملا بزرگ و جادار باشد. شله مشهدی برای 100 نفر با 12 کیلوگرم گوشت راسته گوسفندی می توانید درست کنید برای پخت شله قلمکار مشهدی باید از شب تا صبح دیگ را هم بزنید تا قوام بیاید شله مشهدی که در مشهد فقط با نام شله قلمکار شناخته میشود، غذایی از خانواده آشها است.

افرادی که نذر دارند با روشن کردن شمع، خواندن دعا و زیارت نامه و مراسم سینهزنی در پای دیگ شله تا طلوع خورشید، طلب حاجت میکنند.عطر گوشت و حبوبات شله در کنار ادویهجات آنچنان در فضا میپیچد که مردم را ناخودآگاه بهسمت خود میکشاند. ۱ لیوان آب گوشت به آن اضافه کنید.

در این مرحله گوشت ریش ریش شده را به حبوبات له شده اضافه می کنیم. در این مرحله زمانی که شله مشهدی لعاب پبدا کرد و حبوبات کاملا پخته شدند، گوشت ریش ریش را به آن اضافه می کنیم، سپس نمک را به همراه فلفل سیاه، پودر دارچین و جوز هندی به شله اضافه می کنیم و هم می زنیم. پیدایش شله به زمان حمله مغولها به ایران از سمت خراسان بر میگردد که به دلیل کمبود وقت و مواد غذایی هر نوع ماده غذایی که پیدا میشدهاست و در دسترس بوده درون دیگهای بزرگ ریخته و به هم میزدند و میپختند و اینکه گفته میشود شله، غذایی مغولی است، اشتباه است و مقصود از مغولی بودن یعنی از زمان مغول در ایران به وجود آمدهاست.

این غذا در حدود شش تا هفت ساعت روی حرارت، هم زده میشود. به دلیل آنکه فرآیند تهیه آن بسیار پر زحمت و پر خرج است، معمولا در خانهها پخته نمیشود و همیشه در حجم زیاد و در مناسبتهای خاص (مخصوصا محرم) و توسط آشپز مخصوص خود تهیه میشود. 9. توجه داشته باشید که در هنگام پخت، اگر شله احتیاج به آب اضافی داشت، حتماً آب جوشیده به آن اضافه کنید. شله بسیار داغ است و باید آن را با سرعت خورد تا به ظرفهای دیگر شله هم رسید؛ برای یک مشهدی اصیل، یک ظرف شله کم است.۵. مشهدیها به این حرکت «چمبه زدن» میگویند، یعنی هم زدن این ترکیب با ملاقه که برای شله نذری آن را با ملاقههای بلند به مدت چندین ساعت انجام میدهند که ته نگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید