طرز تهیه شله، نذری مشهور مشهدی ها برای ۴ نفر

سپس حبوبات را داخل قابلمه بریزید و با مقدار کافی آب بپزید. در پایان می توانید کمی لپه بپزید و روی آش برای تزیین بریزید. برای تهیه آش شله مشهدی خوشمزه ابتدا بایدحبوبات را از یک روز قبل در آب خیس کرده و در طی این مدت چند مرتبه آبش را عوض کنید. ابتدا برای پختن این غذا باید از چند ساعت قبل همه حبوبات را خیس کنید و چند بار آب آن را عوض کنید.گوشت را هم به همراه پیاز خرد شده و مقداری نمک و فلفل و 2 لیتر آب بگذارید تا خوب پخته شود و بعد آن را از استخوان جدا کنید و ریش ریش کنید.

بعد از اینکه کاملا مواد پخت روغن را افزوده و آن را به مدت یک ساعت مانند برنج با دمای بسیار پایین به حالت دم میگذاریم. بعد از این که کاملا مواد پخت روغن را اضافه کرده و آن را به مدت یک ساعت مانند برنج با شعله بسیار کم دم می اندازیم. ادویهها، نمک، بلغور و برنج را با هم مخلوط کرده و به مواد اضافه میکنیم و مجددا به مدت سه ساعت میگذاریم بجوشد. حالا حرارت را بسیار ملایم می کنیم و درب قابلمه را می بندیم، سپس اجازه می دهیم شله همانند برنج به مدت ۱ ساعت دم بکشد تا کش دار شود.

گوشتها را با آنها میجوشانیم تا کاملا پخته شود. این غذا جزو اصلیترین غذاهای مشهد محسوب شده و بر سر سفره اغلب مشهدیها به ویژه در مهمانیهای آنها دیده میشود. زنجبیل یک ادویه جادویی است که علاوه بر طعم بی نظیر آن، به عنوان یکی از ادویه های شله مشهدی نه تنها طعم بی نظیری به غذا می دهد، بلکه به دلیل وجود حبوبات فراوان در غذا، به هضم بهتر غذا کمک کرده و مانع از ایجاد نفخ می شود.

توصیه می کنم به تدریج عمل اضافه کردن نمک و فلفل را انجام دهید چرا که ممکن است شما یک قاشق بزرگ از این ادویه را داخل قابلمه ریخته باشید ولی به سبب غلظت مواد داخل آن، آنها خوب در داخل مواد پخش نشده باشد و چه بسا در نقطه ای از ظرف، مقداری را بچشید ولی اینطور به نظر آید که بی نمک است یا اصلا فلفل ندارد. ابتدا حبوبات را یک روز قبل خیس کرده و بعد آبپز میکنیم پس از نرم شدن مواد آنها را مانند برنج آبکش میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید