طرز تهیه آش شله مشهدی خوشمزه برای 10 نفر – آموزش آشپزی آنلاین

اگر به میزان کم این غذا را می پزید، از دم کنی بهره ببرید تا بخار آب به درون شله بازنشود، اما اگر در مقدار زیاد این غذا را درست می کنید، درب آن را بگذارید و چند عدد ذغال روی آن قرار دهید. ذغال را ابتدا آتش بزیند و پس از آنکه شعله آن ها فروکش کرد روی درب دیگ قرار دهید، به این ترتیب بخار آب شله مشهدی به درون آن نمی ریزد.

گوشت را به همراه پیاز و حبوبات را هم در ظرفی دیگر با ۸ لیوان آب درون ظرفی بریزید و روی شعله زیاد قرار دهید تا آب بجوش بیاید. سپس آش شله مشهدی را درون ظرف مناسب بکشید و روی آن را با کمی خورش قیمه تزئین کنید. بلغور گندم و برنج را آبکش کنید و به همراه گوشت ریش ریش شده در قابلمه بریزید تا به همراه حبوبات و پیاز بپزد. هنگامی که برنج لعاب داد، بلغور گندم و برنج را آبکش کنید و به همراه گوشت ریش ریش شده در قابلمه بریزید تا به همراه حبوبات و پیاز بپزد.

در ادامه برای شما همراهان همیشگی مراحل آماده سازی و طرز تهیه آش شله مشهدی را شرح داده ایم که سبب خواهد شد تا شما این آش خوشمزه خراسانی را اصولی تر فراگرفته و در منزل و یا در دورهمی هایتان تهیه و سرو نمایید. مواد اصلی شله مشهدی گوشت،حبوبات و ادویه فراوان است و معمولا برای خوشمزه و مقویتر شدن این غذا، مقداری مغز قلم گاو به آن اضافه میکنند.

7. پودر ریشه جوز، پودر فلفل سیاه، پودر دارچین، پودر زنجبیل و نمک را به غذا اضافه کنید. 1. برای تهیه شله مشهدی ابتدا حبوبات را پاک کنیدو بعد از ششتن حبوبات آنها را در ظرف جادار خیس کنید . شله مشهدی یا شله قلمکار یکی از غذاهای نذری شهر مشهد است که بیشتر در ایام ماه محرم تهیه و سرو می شود طرز تهیه شله مشهدی برای چهار نفر و ادویه مورد نیاز برای تهیه شله مشهدی را در ادامه شرح خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید