شله مشهدی – دانشنامه مشهد

شله یکی از غذاهای منحصربهفرد سنتی مشهد است که هر ساله مخصوصا ماههای محرم و صفر با آداب و رسوم خاص معنوی طبخ و در فضایی ملکوتی از عزاداران و هیاتهای عزاداری پذیرایی میشود، در حقیقت ثبت شله مشهدی با تکیه برهمین آداب و رسوم و معنویاتی است که در تهیه مواد اولیه و پختن آن صورت میگیرد تا شله را از دیگر غذاهای سنتی مستثنی کند. برنج شله زرد بهتر است نیم دانه باشد ولی میتوانید از برنج کامل هم استفاده کنید فقط کمی زمان پخت آن بیشتر میشود و حدود یکی دو پیمانه آب بیشتری میبرد.

وقتی که حس کردید غلظتش کافیه میتوانید گلاب را اضافه کنید و بعد از پنج دقیقه شله زرد را از روی شعله بردارید. بعد از اینکه برنج رو شستید با مقدار آبی که ذکر شده روی حرارت قرار میدهیم تا بپزد. سپس با شیر مخلوط کرده و دو الی سه ساعت روی حرارت قرار میدهیم تا به جوش آید و مدام هم میزنیم.

اگر به میزان کم این غذا را می پزید، از دم کنی بهره ببرید تا بخار آب به درون شله بازنشود، اما اگر در مقدار زیاد این غذا را درست می کنید، درب آن را بگذارید و چند عدد ذغال روی آن قرار دهید. در آخر مواد حاضر شده را به مدت یک ساعت مانند برنج با دمای بسیار پایین دم کرده و با زعفران و خلال پسته تزیین میکنیم. وقتی که به قل قل افتاد و برنجها کمی پخت شکر را اضافه میکنیم. زمانی که مواد به صورت خمیری شکل شد، شکر و هل را به آن افزوده و مجدداً مخلوط میکنیم تا شکر کاملاً در آن حل شود.

با وبلاگ اقامت ۲۴ در معرفی شله مشهدی همراه باشید. در این مرحله باید مداوم آش شُله را هم بزنید تا همه مواد با هم مخلوط و کمی له شوند. شُله مشهدی که در مشهد فقط با نام شُله شناخته میشود از گوشت، ادویهجات و جبوبات فراوان تهیه میشود. این قیمه کاملا مشابه خورشت قیمه تهیه میشود، با این تفاوت که حاوی گوشت و سیب زمینی سرخ کرده، نیست. هنگامی که برنج لعاب داد، سپس حبوبات آماده شده را به آن اضافه کنید و مرتب هم بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید