زهرا فکور صبور مجرد بود

مخاطبان معمولا شما را با نقشهایی جدی میشناسند؛ واکنشتان هنگام مواجهه با چنین نقش طنزی چه بود؟ آخرین حضور وی در تلویزیون با دنگ و فنگ روزگار در سالهای ۱۳۹۸ به کارگردانی جواد مزدآبادی است.وی در تاریخ 10 اسفند 1400 حوالی ساعت 8 شب در منزل شخصی خود بر اثر استعمال بیش از حد قرص با هدف خودکشی دچار مسمومیت شدید دارویی گردیده و به بیمارستان اعزام شد که متاسفانه در نهایت پزشکان نتوانستند جان وی را نجات دهند و وی درگذشت . آخرین حضور وی در تلویزیون با دنگ و فنگ روزگار در سالهای ۱۳۹۸ به کارگردانی جواد مزدآبادی است.

او با گذشت سال ها همان گونه در فراق دخترش غمگین اسـت. مراجع رسمی تاکنون اعلامی در خصوص علت مرگ این بازیگر جوان نداشتهاند، اما در برخی از اقوال غیر رسمیِ رسانهای گفته شده که او بر اثر مسمومیت دارویی از دنیا رفته است. در چند سال اخیر برخی از هنرمندان نسبت بـه وضعیت سینما و تلویزیون گلایه هایي داشتند، کمتر بود تولیدات موجب شده عده اي کم کار بشوند و وادار شوند برای کسب درآمد بیشتر در حوزه هاي تبلیغاتی دیده شوند تا در کارهای شاخص هنری. اگر اکنون به انتخاب خودم بود شاید بازیگری را به عنوان حرفه انتخاب نمیکردم، بازیگر در یک مدت زمان کوتاه درآمد و موقعیتهای خیلی خوبی دارد و به طور کلی همه چیز بر وفق مرادش هست، اما در طرف دیگر بیکاری و بالا، پایینهای زیاد دارد و برای من طی کردن این مسائل سخت است.

افسانه چه ویژگیهایی دارد؟ چه عاملی ترغیبتان کرد به پنچری بپیوندید و نقش افسانه را در این مجموعه ایفا کنید؟ بعد هم نقشهای تقریباً کوتاهی در سریالهای معمولی و مخصوصاً اپیزودیکی زیادی بازی کرد و درکل در اواخر دههٔ ۱۳۷۰ بسیار پرکار بود. و البته ویژگی دیگرش این است که افسانه در عین اینکه خواستههای خودش را دنبال میکند، به نظر خانوادهاش هم بسیار احترام میگذارد و به نوعی انگار حتی از پدرش میترسد… من خیلی سفر را دوست دارم ولی الان کمتر میروم اما ۴،۵ سال پیش اگر دو روز هم کار نداشتم به مسافرت میرفتم به طوری که میتوانم بگویم سفر مرا بسیار خوشحال میکند میتوانم بگویم مکانش خیلی برایم اهمیت ندارد، اما در بین شهرها مشهد، شمال و شیراز را خیلی دوست دارم و همیشه پیشنهادهای کاری شهرستان را خیلی دوست داشتم.

زمانی که من شروع به کار کردم مثلا سال ۱۳۷۹ چهره و استیل خیلی زیاد موثر نبود و بیشتر مهارت بازیگری اهمیت داشت، ولی امروزه به این مسئله بیشتر بها داده میشود و کسانی را میبینم که چهره و استیل خوبی دارند، اما وقتی وارد بطن بازی آنها میشویم متوجه ضعفهایشان خواهی شد. تا حدودی، ولی نه خیلی زیاد خوشبخت هستم.

دیدگاهتان را بنویسید