دستور تهیه ی شله مشهدی در منزل

غذاهای شناخته شده و معروف در خراسان رضوی و مشهد کم نیستند و هر زائر و مسافری که تجربه سفر به خطه پرهنر و جذاب خراسان رضوی را داشته است هنوز طعم لذت بخش این غذاها را زیر دندان خود به یاد دارد. برای برخی افراد خوردن غذا و خوراکی لذت بخش ترین و جذاب ترین تفریح محسوب می شود و به دلیل همین جذابیت صرف غذا یکی از مهمترین، پرجاذبه ترین و به یادماندنی ترین بخش های هر سفر است.غذاهای شناخته شده و معروف خراسان رضوی و مشهد کم نیستند و هر زائر و مسافری که تجربه سفر به خطه پر هنر و جذاب خراسان رضوی را داشته است هنوز طعم لذت بخش این غذاها را به یاد دارد.

ثبت ملی دو غذای ‘شله مشهدی’ و’ شیشلیک شاندیز’ در فهرست آثار معنوی کشور نشانگر قدمت و تاریخچه طولانی پخت غذاهایی از این دست در خطه خراسان رضوی است. پیدایش شله به زمان حمله مغولها به ایران از سمت خراسان بر میگردد که به دلیل کمبود وقت و مواد غذایی هر نوع ماده غذایی که پیدا میشدهاست و در دسترس بوده درون دیگهای بزرگ ریخته و به هم میزدند و میپختند و اینکه گفته میشود شله، غذایی مغولی است، اشتباه است و مقصود از مغولی بودن یعنی از زمان مغول در ایران به وجود آمدهاست. فرامرز صابرمقدم، کارشناس ادارهکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایعدستی خراسان رضوی در گفتوگو با ایسنا در خصوص شهرت شله و ثبت ملی آن اظهار کرد: هنگام تهیه پرونده ثبتی شله مشهدی با آشپزهای خبرهای مشورت داشتم و در گفتوگو با آنها با جزئیات مواد اولیه و مواد مشترک برای تهیه شله آشنا شدم.

مشهد – ایرنا – برای بعضی افراد خوردن غذا و خوراکی لذت بخش ترین و جذاب ترین تفریح محسوب می شود و به دلیل همین جذابیت صرف غذا یکی از مهمترین، پر جاذبه ترین و به یادماندنی ترین بخشهای هر سفر است. مواد اصلی این غذا گوشت، حبوبات و ادویه فراوان می باشد.

اگر در سفر زیارتی به مشهد، دوستان یا اقوامی در این شهر داشته باشید این شانس را دارید که با غذای مشهدیها آشنا شوید، چون برخی از این غذاها در رستورانها سرو نمیشود یا اینکه هر جایی نمیتوانید آن را به راحتی پیدا کنید.در این مطلب شما را با برخی از این غذاها آشنا خواهیم کرد: شله مشهدی: این غذا را بیشتر در ایام عزاداری محرم و صفر و در مراسمهای نذری میپزند. در مشهد، چه غذاهایی را امتحان کنیم؟ ۲۰۰ گرم دنبه گوسفند چرخ شدهلوبیا قرمز یک پیمانهلوبیا رشتی یک پیمانهلوبیا چیتی یک پیمانهنخود یک پیمانهماش یک پیمانهبلغور گندم دو پیمانهنمک، فلفل، دارچین، میخگ و زنجبیل و نمک به میزان لازمجوز هندی رنده شده یک عددبرنج نیمه ایرانی دو پیمانه طرز تهیه: ابتدا تمام حبوبات را شسته خیس کرده به مدت ۱۲ ساعت.

دیدگاهتان را بنویسید