درک مهمان نوازی خراسانیها با شله مشهدی – ایسنا

سپس آش شله مشهدی را درون ظرف مناسب بکشید و روی آن را با کمی خورش قیمه تزئین کنید. سپس آش شله مشهدی را درون ظرف مناسب بکشید و روی آن را با کمی خورش قیمه تزئین نمائید. پخت شله مشهدی از گذشته به شکل خودجوش در حال طیکردن این مسیر است.

«آش شله» از غذای معروف و اصیل مشهدی است که مشهدیها بیشتر در ماه محرم این آش نذری را که ظاهری شبیه به حلیم دارد میپزند، در گزارش زیر طرز تهیه آش شله مشهدی را به شما آموزش خواهیم داد. مثلا برای تهیه شله مشهدی برای 10 نفر کاقیه مقدار همه مواد رو نصف کنید. از آنجا که این غذا معمولا به عنوان نذری و برای تعداد زیاد تهیه می شود، مواد اولیه لازم برای 100 نفر در ادامه ذکر می شود. به منظور تهیه این غذا برای 100 نفر به مواد اولیه زیر و پنج الی شش ساعت زمان احتیاج است.

در طی این زمان تا آماده شدن نهایی شله که زمانی هم نمانده؛ شله را چندین بار بچشید و شوری و تندی آن را تنظیم کنید. به علاوه حبوبات و گوشت پروتئین زیادی دارند، در نتیجه این غذا بسیار مقوی خواهد بود، به ویژه برای بچه هایی که در سن رشد هستند. از آنجا که در تهیه این غذا از روغن استفاده نمی شود، باید از گوشت گوسفند با چربی بهره ببرید.

بسیاری از افراد فکر می کنند که شله مشهدی، غذایی مغولی است؛ اما در واقع مقصود از مغولی بودن غذا، این است که در زمان حمله مغول ها ابداع شده است.از طرف دیگر برخی اعتقاد دارند که تقریبا ۸۰ سال قبل، این غذا برای نخستین بار در شهر مشهد توسط یک آشپز طبخ شده است.از آنجا که فرآیند تهیه شله مشهدی، بسیار پر زحمت و پرخرج است، معمولا آن را در خانه ها نمی پزند. شله مشهدی غذایی کامل است که تواما پروتئین حیوانی و گیاهی را دارد و در عین حال غذایی لذیذ و سالم به حساب می آید.

دیدگاهتان را بنویسید