جملات آموزنده کوتاه و بسیار زیبا از بزرگان

ای دوست نزن زخم زبان جای نصیحت / بگذار ببارد بر سرم سنگ مصیبت . مثلا به جای « به نظر من، فکر میکنم که» میتوانید بنویسید « من فکر میکنم» . همۀ اندیشههای بکر دنیا از یک فکر احمقانه و بیفایده شروع شده است. و وقتی که باید احساس کنیم ، فکر می کنیم . ما آمده ایم تا با زندگی کردن قیمت پیدا کنیم نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم.

مجموعه ای جدید و ناب از جملات و سخنان پند آموز کوتاه را در این بخش گردآوری کرده ایم که بی شک مطالعه این متن ها و جملات آموزنده زیبا خالی از لطف نمی باشد و می تواند برای داشتن یک زندگی موفق سرمشق خوبی باشد. جملات ناب از بزرگان جهان دارای مضامینی پرمحتوی و دلنشین هستند و اگر شما تمایل دارید تجربیات بزرگان را سرلوحه زندگی خود قرار دهید بهتر است سخنان ارزشمند بزرگان را در زمان اوقات فراغت خود مطالعه کنید. جملات بلند را به دو یا چند جمله کوتاه تقسیم کنید. اگرچه جملات عاطفی، معترضه، تفسیری و بدلی گاهی باعث غنای متن میشوند، اما اطناب ایجاد میکنند که میتواند از سادگی و روانی مطلب بکاهد.

حسود معمولاً حسرت داشتن چیزی را میخورد که برای صاحباش جزیی بیاهمیت محسوب میشود، اگر نخواهد که هر چه زودتر از شّر آن خلاص شود. شاید زندگی آن چیزی نباشد که آرزویش را داشته ایم اما حالا که ناخواسته به آن دعوت شده ایم بهتر است تا میتوانیم برقصیم . هیچ چیزی چندش آور تر از احترامی که از ترس نشات گرفته نیست . اگر شما هم جمله مثبت دیگیر در ذهنتان است همین الان در بخش نظرات بیان کنید تا دیگران از ان استفاده کنند. کلمات حشو را حذف کنید.

مرور کارهایتان باعث میشود کلمات اضافی را حذف کنید. وقتی اولین پیش نویس خود را تهیه کردید، داستانتان را ویرایش و هر جمله را بازبینی کنید. اولین یا حتی دومین جمله خود را مختصر بنویسید تا خواننده را جذب کند. یادگیری چگونگی بیان منظور خود در قالب جمله کوتاه برای هر نویسندهای لازم است. نکته: اگر برای درک معنی و فهمیدن یک جمله باید دو یا چند بار آن را بخوانید، یعنی باید آن مطلب نیاز به دوباره نویسی دارد؛ یا باید آن جمله را به دو یا چند جمله کوتاه و رسا تقسیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید