بیوگرافی زهره فکورصبور

مرحومه زهره فکورصبور اول فروردین ماه 1357 در شهر تهران متولد شد. روابط عمومی معاونت سیما هم با تایید خبر درگذشت این بازیگر، فقدان زهره فکورصبور را به خانواده وی و جامعه هنری تسلیت گفته است. زهره فکورصبور (متولد ۱ فروردین ۱۳۵۷، درگذشت ۱۰ اسفند ۱۴۰۰) بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر اهل مردمان ایرانیتبار است.

نخستین کار بازیگری وی ایفای نقش گل در تئاتر کودکی بود که متعلق به یکی از دوستانش بود اما حرفه کاریاش از سال ۱۳۷۷ شروع شد که به وی پیشنهاد بازی در سریال روزگار جوانی داده شد و شهرتش از آن جا به دست آمد. طی تماس تلفنی که با بهرنگ توفیقی کارگردان این سریال داشتیم او نمیتوانست صحبتی داشته باشد و در شوکِ این اتفاق قرار داشت. این اخبار در حالی است که جسد آن مرحوم به تازگی به پزشکی قانونی منتقل شده است و تعیین دقیق علت مرگ او پیش از بررسیهای تخصصی امکانپذیر نیست.

چه زمانی انسان خوشبخت است؟ رسانهها مدعی شدند زهره فکور صبور بازیگر سینما و تلویزیون ساعت ۸ شب گذشته (سهشنبه) در منزل شخصی خود بر اثر خودکشی درگذشته است. بعد هم نقشهای تقریباً کوتاهی در سریالهای معمولی و مخصوصاً اپیزودیکی زیادی بازی کرد و درکل در اواخر دههٔ ۱۳۷۰ بسیار پرکار بود.

شاید درست نباشد اما من تا مدتی بعد از بازی در یک کاراکتر خیلی با آن نزدیک هستم و با آن زندگی میکنم و در زندگی عادی من هم وارد میشود. دستپخت مادرم بسیار خوب است، گاهی به قدری هوس غذاهایش را میکنم که برای خوردن یک قاشق از غذاهایش سریع به آنجا میروم. من غذای بیرون خیلی باب میلم نیست و اگر برای تفریح بیرون بروم ترجیح می دهم به یک سینما بروم تا به یک رستوران و اگر به رستوران بروم سعی میکنم غذاهای خیلی سبک مانند سوپ و سالاد بخورم به جای فستفودها. به نظر شما دختر دستپخت خوبش را از مادر به ارث میبرد؟

دیدگاهتان را بنویسید