ادویه شله مشهدی – خانوم ادویه|خانم ادویه

یتیمچه یکی از غذاهای سریع پخت، ارزان و خوشمزهی ایرانی است که در شهرهای مختلف به روشهای متفاوتی طبخ میشود. چنگالی غذایی سریع پخت به شمار میرود که برای عصرانه گزینهای عالی محسوب میشود. طبق بعضی گفتهها مردم مشهد به دلیل چنگمالی شدن این غذا آن را چنگالی مینامند. امروزه تنها قدیمیهای مشهد دستور پخت چنگالی را به یاد دارند. در این پست از مطالب سایت مدل 24 طرز تهیه شله مشهدی مجلسی خیلی خوشمزه را برای شما هموطنان گرامی آماده کردیم.با این دستور پخت آش شله مشهدی خیلی خوشمزه ای را خواهید پخت.

در دستور پخت سیستانی از روغن حیوانی استفاده میشود. در تهیهی کباب باید نکات زیادی را رعایت کرد تا گوشت آبدار و لذیذ بماند. وی گفت: البته باید گفت که رونق اقتصادی به وجود آمده در مشهد به واسطه حضور زائران در این شهر در تغییرات به وجود آمده مخصوصا اضافه کردن گوشت به آن تاثیرگذار بوده است. سپس حبوبات پخته را به آن اضافه کنید تا کاملا پخته و له شود.

البته بسته به ذائقه و سلیقهتان میتوانید کشک، نعنا داغ یا گوجهفرنگی هم به آن اضافه کنید. معمولاً مردم مشهد در جشن نوروز این غذای شیرین و لذیذ را میل میکنند و اعتقاددارند که با میل کردن آن سر رشتهی کار به دست میآید. این غذا به حدی پر طرفدار و خوشمزه است که در نقاط زیادی از ایران، رستورانهایی به همین نام تاسیس شدهاند و این نوع کباب را با روش طبخ مخصوص شهر شاندیز به دست مشتریان میرسانند. شله مشهدی که در مشهد فقط با نام شُله شناخته میشود، غذایی بسیار بسیار محبوب در خراسان بویژه مشهد از خانواده آشها است.

شله، یکی دیگر از غذاهای سنتی مشهد است که به دلیل به کاربردن انواع حبوبات در پخت آن، ارزش غذایی بسیار بالایی دارد. شیشلیک نوعی کباب و یکی از غذاهای گران قیمت و سنتی در کشورهای ایران،شوروی سابق، مغولستان و بخشهایی از اروپای مرکزی محسوب میشود. البته شیشلیک در تمام ایران به روشهای مختلفی آماده میشود اما در مشهد و شاندیز گوشت را به همراه دنده به سیخ میکشند. شیشلیک شاندیز با شهرتی جهانی، از شش تکه گوشت راستهی گوسفندی تهیه میشود که طعم فوق العادهی هم دارد.

دیدگاهتان را بنویسید