آموزش مرحله به مرحله پخت شله مشهدی معروف مخصوص محرم و صفر

به غذاهای سنتی مشهد علاقه دارید؟ دراینجا قصد داریم غذای معروف و سنتی مشهد را معرفی کنیم. اما از آنجایی که غذایی سنگین است، میتواند به عنوان غذای اصلی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. در این مرحله حبوبات را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس تا اندازه ای که روی حبوبات را بگیرد آب اضافه می کنیم. استفاده حبوبات در شله مشهدی، آن را به غذایی مقوی تبدیل کرده است. در انتها باید مخلوط غلیظی داشته باشیم و غذا آماده است. وقتی صحبت از خوراک های سنتی و غذاهای معروف مشهد به میان می آید، فهرستی از خوشمزه ترین ها در ذهنتان شکل می گیرد.

البته که شما با فراگیری طرز تهیه آش شله مشهدی می توانید یکی از مشهور ترین غذای استانی این منطقه را بیاموزید. معروفترین غذای سنتی مشهد، شله مشهدی است. اما آیا غذای معروف مشهد را می شناسید؟ در ادامه با طرز تهیه شله مشهدی آشنا می شوید. در این زمان، ادویه های زنجفیل، میخک و ریشه جوز را از هر کدام، به میزان نصف قاشق غذاخوری به ظرف اضافه کنید.

وی اضافه کرد: نذرها بیشتر به نام ائمه معصومین از جمله حضرت فاطمه(س)، حضرت علی اصغر و امام زمان(عج) صورت میگیرد که باید ریشه این موضوع را در عشق شیعیان به سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع) در نظرگرفت. مردم مشهد شله مشهدی را معمولا در سوگواری ها و مراسم های مذهبی بیشتر استفاده می کنند. کجارو/ با طرز تهیه شله، یکی از غذاهای سنتی و مقوی مشهد آشنا شوید و با طبخ آن در منزل، سفری به حال و هوای محرم در شهر مشهد برای خود و عزیزانتان ترتیب دهید.

مواد اصلی شله مشهدی گوشت، حبوبات و ادویهٔ فراوان است که می توان برای خوشمزه و مقویتر شدن این غذا، مقداری مغز قلم گاو به آن اضافه کرد. توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 25 نفر مناسب است. مقدار زیاد این خوشبو کننده ها ممکن است به مذاق خیلیها خوش نیاید. زمان آمادهسازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30 دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 4 ساعت است. طرز تهیه شله مشهدی | شله مشهدی: طرز تهیه شله مشهدی که در مشهد فقط با نام شُله شناخته میشود، غذایی از خانواده آشها است.

دیدگاهتان را بنویسید