آموزش فارکس رایگان 🧨 صفر تا صد آنچه باید درباره Forex بدانید! • TraderNova

انتخاب سبک معاملاتی یکی از مهم ترین بخش های فارکسه چون شما باید برای تحلیل کردن یک سبک معاملاتی خوبی داشته باشید. نرم افزار متاتریدر یک برنامه برای تحلیل کردن بازار است که به بروکر وصل میشه و شما با استفاده از اندیکاتور و ابزار هایی در آن وجود دارد میتونید تحلیل های خود را روی چارت انجام دهید.

اول از همه، اجازه دهید بگویم من یک مدافع آموزش فارکس هستم. درباره اهمیت آموزش فارکس به صورت اصولی می توان ده ها جلد کتاب مطلب نوشت. پس از بسته شدن موقعیت، تسویه به صورت نقدی انجام میگیرد. این امر، ورود و خروج از یک موقعیت، در هر یک از ارزهای اصلی، را در کسری از ثانیه برای یک توسعه ی کوچک در اکثر شرایط آسان میکند. در بازار بورس شما باید یک سهام را خریداری کنید و زمانی به سود میرسید که آن سهام رشد داشته باشد و همچنین در اوج قیمت خریدار هم برای آن سهم باشد اما اگر سهم ارزشش کم شود شما ضرر میکنید یا زمانی که سهم گران شد مشتری برای آن سهم وجود نداشته باشد شما مجبورید یا سهام را ارزان تر بفروشید یا در انتظار مشتری بمانید.

کندل استیک جزوی از چارت هستند که چارت هم چندین نوع مختلف دارد و یکی از اون ها کندل استیکه، یکی لاین چارته و یکی هم بار چارته که مهم ترینشون کندل استیک اما از اون دو تا هم به موقع استفاده میشه. اما این مورد رو بدونید که کندل استیک ها به تنهایی برای سود کردن کافی نیست و باید ابزار و اندیکاتور ها دیگه رو هم بلد باشید. عواملی مانند نرخ بهره، جریان تجارت، گردشگری، قدرت اقتصادی و ریسک ژئوپلتیک بر میزان تقاضا برای ارز تاثیر میگذارد، که نوسانات روزانه را در بازار های خارجی ایجاد میکند. یعنی تریدر با استفاده از اخباری که منتشر میشه تحلیل میکند و ترید میکند.

یعنی وقتی روند نزولی است باید بفروشیم و وقتی روند صعودی است باید بخریم. خطوط روند یا ترندلاین خطوطی هستند که از یک نقطه شروع می شود و یک نقطه تمام می شود، همچنین این خط به شکل مورب است و روند بازار را به ما اخطار می دهد. خطوط روند خیلی برای تریدر هایی که در روند ترید می کنند مهم است و باید به آن دقت ویژه ای داشته باشند. از آنجا که بازار توسط هر یک از بانک های شرکت کننده که برای خرید یک ارز خاص پیشنهاداتی ارائه میکنند، ساخته شده است، مکانیسم قیمت گذاری بازار بر اساس عرضه و تقاضا میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید