آموزش فارکس رایگان 🧨 صفر تا صد آنچه باید درباره Forex بدانید! • TraderNova

ما حالا بریم سراغ فارکس، همانطور که بالا تر صحبت کردیم در بازار فارکس روزانه حدود ۵.۲ تریلیون دلار معامله می شود و توی فارکس هر کسی نمی تواند با پول زیاد بازار رو تکون بده یا جا به جا کنه. بهتر است که از تحلیل فاندامنتال در کنار تحلیل تکنیکال استفاده کنیم چرا که اخبار به تنهایی نمی تواند ما را به سود برساند اما دانستن این مورد خالی از لطف نیست. تحلیل فاندامنتال بیشتر مناسب تایم های بالا است، مثلا تایم فریم یک روزه به بالا!

یک توریست فرانسوی در مصر برای دیدن اهرام مصر نمیتواند به یورو پرداخت کند، زیرا این واحد پول محلی آنجا نیست. اگر سرمایه گذار دلار استرالیا را کوتاه کند و برای دلار آمریکا خرید کند، ازین تغییر ارزش سود میبرد. البته در ابتدایی ترین مفهوم آن، که افراد یک ارز را برای سود اقتصادی به ارزی دیگر تبدیل میگردند، از زمان شروع ضرب ارز در کشور ها فارکس وجود داشته است. پیش بینی این که یک ارز ضعیف میشود، در اصل همان فرض است که ارز دیگر در این جفت، قوی خواهد شد.

دلالان معمولاً سعی میکنند تا حرکات قیمت را پیش بینی کرده و وارد موقعیت های مربوطه شوند تا سود خود را به حداکثر برسانند. اگر چند وقت پیش میرفتید دفتر امور مشتریان میدید که چقدر شلوغه همه دارد کد بورسی میگیرن تا برن تو بورش و همه جا بورسو میشنیدی. دیگه حتی بابابزرگ منم با 90 سال سن تو بورس بود😐.

شرکت مخلوط کن میتوانست با کوتاه کردن یورو و خرید دلار در هنگام بالا بودن قیمت، این خطر را کاهش دهد. در مقایسه با استرالیا در حالی که نرخ ارز، بین دو ارز استرالیا وآمریکا 0.71 است.(خرید 1.00 دلار استرالیا، 0.71 دلار آمریکا نیاز دارد). یک فرصت آربیتاژ در دسترس است، اگر یک سرمایه گذار هیچ هزینه ای متحمل نشود، در صورت خرید یا سازماندهی موقعیت خاصی در ابزارهای مشتق، همیشه مزایای مثبت را ثبت میکند، و هیچ خطری ندارد. در عوض، معاملات ارزی به صورت الکترونیکی و بازار خارج از بورس(بدون نسخه) انجام میشود، به این معنی که همه معاملات از طریق رایانه ها میان معامله کنندگان سراسر جهان انجام میشود، نه در یک صرافی متمرکز.

دیدگاهتان را بنویسید